Erdoğan'dan "Fiyatı düşürün" talimatı

Erdoğan'dan "Fiyatı düşürün" talimatı

Et ve Süt Kurumu'nun yaptığı yüzde 25'lik kuzu eti indiriminin ardından dana eti için de adım atılacak mı? Gözler bu düzenlemeye çevrildi. Ayrıca tarım kredi kooperatiflerinde satılan bazı temel gıda ürünlerinde de indirim yapılması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta ''Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz'' vurgusu yapıyor. Konu geçtiğimiz günlerde yapılan ak parti MKYK toplantısında da masadaydı. Erdoğan özellikle et fiyatlarına dikkat çekti. Talimat verdi.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan tarım kredi marketlerinin kar amaçlı kurulmadığını vurguladı. Et ve Süt Kurumu’nun yaptığı yüzde 25'lik kuzu eti indiriminin dana eti için de uygulanması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı "Fiyatları düşürün, vatandaş daha uyguna alabilsin" dedi. Tarım kredi kooperatiflerinde 400 gram dana kuşbaşı 51 lira, dana kıyma ise 50 lira.

Sonraki adım ise temel gıda maddeleri. Süt yumurta un yağ şeker gibi temel gıdalar için de tarım krediler kooperatiflerinde indirim gelmesi beklentisi var. Çalışmaların sürdüğü belirtiliyor. Bu sayede diğer büyük marketlerle rekabet koşullarının oluşması, fahiş fiyatların düşürülmesi hedefleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı