hourSON DAKİKA
left-arrow right-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan'dan Gül'e tepki: Olur olmaz konuşmaya başladılar

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Düzce 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan isim vermedi ama eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü hedef aldı. ' Türkiye yanarken, İslam dünyası yanarken, insanlık inim inim inlerken sesleri çıkmayan kişiler bir anda sahaya inmeye, olur olmaz konuşmaya başladılar. Bir anda bu tepkisellik nereden çıktı? Biz saflarımızı sıklaştırırken bu bozgunculuk merakı nedir?' diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konuşmasından satır başları:

  AK Parti teşkilatlarımızın kıymetli mensupları sizleri en kalbi duygularımla, hasretle muhabbetle selamlıyorum. Buradan tabiatı güzel, suyu güzel şehrin tüm ilçelerindeki vatandaşlarıma selamlarımı iletiyorum. Bir şeye özellikle teşekkür etmek istiyorum. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 74 ile şahsıma teveccüh gösterdiniz.  Rabbim yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Düzce teşkilatımızda görev alan tüm kardeşlerime emekleri, gayretleri için şükranlarımı sunuyorum. 

  Düzce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın izinden gidiyor. Yeni yapılan derslik sayısı 1810'a yükselmiş. 300 yataklı hastanemiz de hizmete girmiş. Deprem kuşağında bulunan Düzce için sağlıklı yapılaşma çok önemli. 15 yılda 9 milyar liralık, yani 9 katrilyonluk yatırımla Düzce'yi Bolu Dağı ile Sakarya Irmağı arasına sıkışmış şehir olmaktan çıkartıp başlı başına bir marka haline getirdik.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2018’de ne olacak? 10 Ankaralı gazetecinin kehanetleri...

  Önümüzde aşmamız gereken yeni bir imtihan daha bulunuyor. Bu, 2019 seçimleridir. Tam bir seferberlik ruhu ile 2019'a hazırlanmak zorundayız. Kongrelerimizi ben bu şahlanışın bir işaret fişeği olarak görüyorum. Bugün Düzce'de bunu görüyorum. Siyasi hayatımda ben bu tür kongreler yaşamadım ama şimdi yaşıyorum.

  'Hayır sitemi'

  16 Nisan'da biz evet kampanyasını sürdürürken, bazıları da hayır kampanyası yürüttü. Ve hayır kampanyasının içinde olanlarda beraber olduğumuz arkadaşlarımızın olması bizi ayrıca üzdü. . Hiç önemli değil. Kişi sevdikleri ile beraber haşrolacaktır. Siyaset boşluk kabul etmez. Birileri gider bizi binbir yalanla başka türlü anlatır. Birileri gider, Bolu Dağı Tüneli'ni patateslerle doldurmaya, doğalgazla doldurmaya çalışır. Fakat biz bu aklı evvellere işin doğrusunu anlattık. Bolu Dağı'nın nasıl geçileceğini gösterdik. Şimdiden çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmayacak, bu şekilde çalışmalara başlayacağız. 

  Burada adeta biz kesrette vahdeti yaşıyoruz. Zira biz yaratılanı yaratandan ötürü sevdik. 

  15 Temmuz'da Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'nde alçakça şehit edilen Düzce'li Emniyet Müdürümüz Ufuk Baysan'a ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Semih Kaplanoğlu: Erdoğan'ı muhalif olarak tanımlıyorum

  Kılıçdaroğlu'na: Adresi şaşırdı

  Benim milletim 15 Temmuz'da sokağa çıktı mı çıktı? Ama birisi vardı ki o adresi şaşırdı. Siz niye yoktunuz Atatürk Havalimanı'ndan? Verdiği cevap enteresan, bana da haber verseydi Cumhurbaşkanı ben de gelirdim. Biz milletimize çağrımızı yapmıştık halbuki. O da geldi Atatürk Havalimanı'na, adamlarını gönderdi, FETÖ'cülerle görüştürdü, ve çıktı gitti. Beraber çalışıyorlar ya. 

  Ana muhalefetin başındaki zatın garip garip şeyleri oluyor. Oturduğu koltuğa gelişi dahi şaibeli olan bu zatın, ülkemiz aleyhine olan her ihanetin arkasından çıkması tesadüf olamaz. Sanıyorum kendisini birileri özel olarak görevlendirdi. Ana muhalefetin potansiyelini heba etme konusunda gösterdiği gayretlere baktığımızda başka bir izah bulamıyoruz. Bu zatın yüzü bir kez olsun kızarmadı ya. Foyasını ortaya çıkardığımz halde bir gün dahi utanmadı. Çok da pişkin. Biz bu iğrenç tavrı FETÖ'cülerden çok iyi tanıyoruz. Önlerine konan tüm delillere rağmen ısrarla yapmadık, etmedik, görmedik diyorlar. Bu zatın yüzsüzlüğü ile aynı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'nin başındaki zart iftiralarını ispat edemedi, görevi de bırakmadı. Bu son iftiralarıyla ilgili davalar açıldı. Kolay kolay af yok. 

  Abdullah Gül'e tepki

  Şimdi de 15 Temmuz şehitlerimize dil uzatmaya başladılar. 15 Temmuz'a saldırmakla Kurtuluş Savaşımıza dil uzatmak arasında hiçbir fark yoktur. 15 Temmuz gecesi Bay Kemal'in takımı bizlerle beraber FETÖ'cülere karşı yürümediler. Onlar Bağdat Caddesi'nde tankları alkışlıyorlardı. Biz de bu mandacı kafayı, bu mankurtları çok iyi biliriz. Ama biz sayın Bahçeli ile vatan millet için yürümeye devam edeceğiz. 

  Böyle bir zatla, böyle bir partiyle aynı istikamette siyaset yapanları görüyor olmamızdır. Türkiye yanarken, İslam dünyası yanarken, insanlık inim inim inlerken sesleri çıkmayan kişiler bir anda sahaya inmeye, olur olmaz konuşmaya başladılar. Bir anda bu tepkisellik nereden çıktı? Biz saflarımızı sıklaştırırken bu bozgunculuk merakı nedir? Bize yakışan birlik olmaktır. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow