Eski Genel Başkan Baykal'dan istifalara yorum

Video: Eski Genel Başkan Baykal'dan istifalara yorum

Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi için kuruluş tarihi yaklaştıkça merak edilen soru CHP'de istifalar sürecek mi? Buna ilişkin Ankara'da yoğun bir görüşme trafiği var. O görüşme trafiği adreslerinden biri de eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın evi. Partiden ayrılmak isteyen isimlerin Baykal'la görüştüğü belirtiliyor. Peki eski Genel Başkan Baykal, kendisini ziyaret edenlere ne mesaj verdi?

Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi ile başlayan CHP'den istifa dalgaları CHP'lilerin gündeminde. Onlardan biri de eski Genel Başkan Deniz Baykal. Geçirdiği rahatsızlık sonrası siyaseti evinde takip eden Baykal, zaman zaman kendisi ile görüşmek isteyen isimleri koronavirüs önlemlerini de gözeterek kabul ediyor.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, son dönemde gerçekleşen ziyaretlerde bazı isimler partiye ilişkin rahatsızlıklarını dile getirdi, bazı isimler de partiden ayrılmak istediklerini ifade etti.

Ziyaretlere katılan isimlerden biri CHP’deki istifalara ilişkin, “Baykal bu duruma, partiden ayrılmalara üzülüyor. Ayrılmaları doğru bulmuyor. Partiden kimsenin ayrılmamasını, bunun için genel merkezin her türlü görüşmeyi yapması gerektiğini söylüyor. ‘Keşke ayrılmasalar, bir arada kalsalar, partiyi güçlendirseler’ diyor. Demokratik mücadelenin birlikte sürdürülmesi gerektiğini söylüyor” değerlendirmesini yaptı.

Baykal, kendisini ziyaret eden ve partiden ayrılmak isteyenlere, “Partide kalın. Partiden ayrılmayın. Partide yanlışlıklar varsa da bunlar parti içinde kalınarak, mücadele edilerek düzeltilebilir. Sabredin. Mücadelenizi parti içinde yapın” mesajını verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS