KISMİ KAPANMA GENELGESİ... Son dakika: Şehirler arası yasak var mı? Seyahat yasağı olacak mı?

Video: KISMİ KAPANMA GENELGESİ... Son dakika: Şehirler arası yasak var mı? Seyahat yasağı olacak mı?

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar takip ediliyor. Birçok insan son dakika bilgilerine göre şehirler arası yasak olup olmayacağını sorguluyor. Seyahat yasağı geçen yıl uygulanmıştı. Peki ama şehirler arası yasak olacak mı?

Ramazan ayı içerisinde vaka sayılarında düşüş sağlamak adına yeni tedbirlerin alınacağı belirtildi. Bilim Kurulunun tavsiye kararları sonrası Kabine Toplantısı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklama yapıyor. Peki ama şehirler arası seyahat yasağı olacak mı?

Şehirler arası seyahat yasağı olacak mı?

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları takip ediliyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir." dedi. 

Genelgeye göre; Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın toplu ulaşım vasıtaları dışında şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

Herhangi bir zorunlu hali bulunmayan kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahatleri ancak toplu ulaşım araçları (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) kullanılmak suretiyle mümkün olacak. İşi ile ilgili illiyetini belgeleyen toplu ulaşım araçlarının görevlileri ile şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz eden kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS