Go-Kart kazası ile ilgili bilirkişi raporu hazırlandı

Go-Kart kazası ile ilgili bilirkişi raporu hazırlandı

Lise öğrencisi Havvanur Yalçın, Go-Kart pistinde şalının aracın tekerleğine dolanmasıyla ağır yaralanmıştı. Kazayla ilgili açılan soruşturmada bilirkişi raporu tamamlandı. Rapora göre, Havvanur Yalçın da tali kusurlu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Lise öğrencisi Havvanur Yalçın'ın şalının Go-Kart aracına takılması sonucu ağır yaralanmasıyla ilgili bilirkişi raporu hazırlandı.

Raporda, işletme sahibiyle işletme sorumlusu olayı anlattı. İşletme sorumlusu Sinan Satır ifadesinde, boynundaki şalı çıkarması yönünde Yalçın'ı 3 kez uyardığını iddia etti. Havvanur Yalçın iddiayı reddetti ve kimsenin kendisini uyarmadığını, kendisine kask da verilmediğini söyledi.

Bilirkişi raporunda Go-Kart tesisinde alınması gereken önlemler de sıralandı. Buna göre işletmeler, Go-Kart aracının hareketli ve açıkta kalan kısımlarının dışarıdan kapatılması, müşterilerin şal ve benzeri aksesuarlarla araca binmesine izin verilmemesi ve sürücülere kask verilmesinden sorumlu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu kurallara uymayan firmanın sahibiyle sorumlusu Sinan Satır Asli kusurlu bulundu. Boynundaki şalı çıkarmadan Go-Kart aracına binen Havvanur Yalçın'da tali kusurlu sayıldı.

Bilirkişi raporuna, Havvanur Yalçın'ın avukatı itiraz etti. "Müvekkilimin bu olayda bir kusuru olamaz. Kazada müvekkilimin boğazı kesilmiştir. Olay sonrasında müvekilimin hem özel, hem eğitim, hem de çalışma hayatı olumsuz etkilenmiştir" değerlendirmesini yaptı.