hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Göçmenlere 10 kat zamlı fatura! Özcan: Sözlerimin tamamen arkasındayım

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'da yaşayan yabancı uyruklulardan su faturası ve katı atık vergisinin 10 kat fazla alınmasını önerdi. Özcan'ın açıklamasından sonra bir kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Habertürk'e telefonla bağlanan Özcan, tepkilere cevap verdi. Bolu halkının da kendisini bu konuda desteklediğini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı kalemlerde 110 kat zam yapacağız." Bolu'ya gelen göçmenler için zam duyurusu yapmış, sözleri büyük tepki toplamıştı. CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Sözlerimin arkasındayım" dedi.

  CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılması talebini duyurdu. Tepkiler de peş peşe geldi. Kentte yaşayan bir kişi, belediye başkanı hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulundu.

  Habertürk televizyonuna katılan Özcan, tepkilere yanıt verdi. Bolu halkının da kendisini desteklediğini söyledi. "Ekimden bu yana 4 kez anket yaptırdım. Suriyelilere yardımı kesmem, onlara iş yeri açma ruhsatı vermemle ilgili net bir şekilde halkın yüzde 85'lik bir desteği var" dedi.

  Özcan, "Evinde Afgan çalıştırıyor" iddialarına da yanıt verdi. "Bizim evimizde 6 ay kadar bir kadın çalıştı. Aşçıyla evli, Fas'ta evlenmişler. Sonra Türk vatandaşı olmuş, Türkiye'ye gelmişler ve yerleşmişler. Sigortalı olarak da çalıştı, hatta bununla ilgili müfettiş incelemesi de geçirdim" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow