hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gözler Ankara'daki yemin töreninde! İşte detaylar...

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mecliste yemin edip, Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra Beştepe’ye göreve başlama törenine geçecek. Peki oradaki törenin detayları ne? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan detayları şu ifadelerle aktardı;

  Saatler 17’yi gösterdiğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi sergi salonunda düzenlenen görkemli bir törenle görevine başlayacak. O törene yaklaşık 5 bin civarında davetlinin katılması bekleniyor.

  O davetliler arasında yirminin üzerinde devlet ve hükümet başkanı, yaklaşık 15 başbakanın katılacağı ifade ediliyor.

  Bizim edindiğimiz bilgilere göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyetleri cumhurbaşkanları, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de dahil olmak üzere törene katılacak.

  Ayrıca dikkat çeken bazı isimler de var. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri katılacak.

  Tören, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sergi salonunda düzenlenecek. Ayrıca NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de o törende hazır bulunmasını bekliyoruz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaklaşık beş bin kişi demiştik. O katılımcılar arasında da madenciden arama kurtarma gönüllüsüne, depremzededen vatandaşa toplumun farklı kesimlerinden çok sayıda insanın olması bekleniyor.

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törenin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankaya Köşkü'ne çıkacak. Devlet ve hükümet başkanlarına orada resmi bir yemek verecek ve o yemeğin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci kabinesini Çankaya Köşkü'nde açıklayacak."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow