hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gözler özel okullar soruşturmasında! Rekabet Kurumu Başkanı Küle, CNN TÜRK'e konuştu

  KAYNAKCNN TÜRK

  Özel okul fiyatları son dönemde en önemli başlıklardan. Rekabet Kurumu da geçen yıl gelen şikayetyler üzerine 30 yerli ve yabancı özel okul hakkında soruşturma başlatmıştı. O soruşturmada artık sona yaklaşılıyor. Fiyatlar birlikte mi belirlendi buna yakından bakılıyor. Soruşturmadaki son durumu Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, CNN TÜRK Editörü Gülşen Coşkun'a anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  REKABET KURUMU BAŞKANI: KARAR 2024'ÜN İLK YARISINDA

  Gözler özellikle fiyatları ile son dönemde gündemden düşmeyen ve sonucu merakla beklenen özel okullara yönelik rekabet soruşturmasında. Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, CNN TÜRK'te nihai karar için tarihi verdi. 2024 yılının ilk yarısını işaret etti. İstanbul, Kocaeli ve Ankara merkezli yerli ve yabancı özel okullarda soruşturmamız devam ediyor. Sanıyorum 2024'ün ilk yarısında onun da sonucunu almış oluruz. Velilerimiz çok yakından takip ediyorlar. 30'a yakın özel okul, orda da birlikte fiyat tespiti ile ilgili tespitlerimiz var. Şikayet üzerine başlamıştık" dedi.

  Gözler özel okullar soruşturmasında Rekabet Kurumu Başkanı Küle, CNN TÜRKe konuştu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Soruşturma kapsamındaki özel okulların fiyatları birlikte tespit edip etmediğine, böylelikle fahiş fiyatlara neden olup olmadıklarına bakılıyor. Eğer bir ihlal varsa rekabet kurumu ceza kesiyor.

  Gözler özel okullar soruşturmasında Rekabet Kurumu Başkanı Küle, CNN TÜRKe konuştu

  KÜLE: İNCELENİYOR, VELİLERİN GÖNLÜ RAHAT OLSUN

  Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, velilere seslendi. "O konuda da gönüllerinin rahat olmasını istiyorum. Gelen şikayetleri dikkat ile inceliyoruz" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow