Güpegündüz çocuk kaçırma girişimi

Güpegündüz çocuk kaçırma girişimi

İstanbul Fatih'te bir şüphelinin iki çocuğu kaçırma girişiminde bulunmasına dair görüntüler tepkilere neden olmuştu. Olayın ardından gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edilirken, çocukların babaannesi yaşadığı korkuyu CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Caner Emre Kınacı'ya anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olayın adresi İstanbul Fatih. Yabancı uyruklu şüpheli güpegündüz çocuk kaçırma girişiminde bulundu. İki küçük çocuğa kabusu yaşattı.

Günlerden perşembe, öğle saatleriydi. 27 yaşındaki Türkmenistan uyruklu o şüpheli, bir süre pusuda bekledi. 6 ve 7 yaşındaki iki küçük çocuk ise oyun oynuyordu. Şüpheli, erkek çocuğunu sırtına aldı. Kız çocuğunu ise zorla elinden tutup sürüklemeye çalıştı. O sırada kaldırım düzenlemesi yapan belediye çalışanları ise durumdan şüphelenmeye başladı. Şüphelinin elinden güç bela kurtulan iki küçük çocuk hemen bulundukları bu eve doğru kaçmaya başladı. Bir yandan da imdat çığlıkları atan çocuklar, belediye çalışanları tarafından kurtarıldı.

Türkmenistan uyruklu şüpheli, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. İfadesinde ise amacının oyun oynamak olduğunu söyledi. Daha önce de sahte pasaport ile yakalanan şüpheli ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.