hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Halk TV CHP parasıyla mı alındı?"

  Türkiye'nin gündeminde medyadaki tartışmalar da var. Gazeteci Uğur Dündar, bir dönem Halk TV'nin patronu olan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'a yönelik bir sosyal medya mesajı yayımladı. Aslı Baykal'dan yanıt geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önce Artı1 TV polemiği, şimdi de Halk TV tartışması medyanın gündeminde. İlk olarak Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz'ın Artı1 TV'yi finanse ettiğini iddia etmesi gerilime yol açmış, Özdil’in iddiası sonrası gazeteci Uğur Dündar'ın sert tepkisi kameralara yansımıştı. Daha sonra açıklama yapan Uğur Dündar, Yılmaz Özdil'e yönelik sözlerini geri aldı. Aynı dönemde gazeteci Can Ataklı, Artı1 TV ile ilgili yeni iddialar ortaya attı. Ataklı, "Bir kere CHP'den toplanan 40 milyon TL para var. Yine bir başka CHP'linin 'Ben hallediyorum' diyip o paranın önemli bir bölümünü yok ettiğini söylerler" dedi.

  Yılmaz Özdil'in Artı1 TV ile ilgili iddialarında kimi kastettiği tartışılırken, gündemdeki yeni tartışma bir dönem eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın patronluğunu yaptığı Halk TV'ye yönelik. Aslı Baykal, "Her zaman tek kuruş almadım diyorsunuz, yaptığınız business class uçuş biletlerini kanalımız ödedi" ifadesiyle Dündar'a tepki gösterdi.

  Dündar'ın buna cevabı yine sosyal medyadan oldu. "Halk TV Baykal ailesininken, 7 yıl boyunca tek kuruş almadan reyting rekorlu programlar yaptım" dedi. "Acaba siz Halk TV'yi kaç paraya aldınız? Faturanız var mı? Yoksa TV CHP'nin parasıyla mı alındı?" diye sordu.

  Uğur Dündar, daha öncesinde "Aslı Baykal, 31 Mart seçim zaferinin yaşandığı gece, sabaha kadar çalıştırdığı emekçileri kullanılmış eşya gibi kapı önüne bıraktığında hem kızı hem de Deniz Bey benim gözümde bitmişti. 7 yıl süreyle markalaşmasına büyük katkıda bulunduğum Halk TV'den bu nedenle ayrılmıştım" ifadesini kullanmıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uğur Dündar'ın açıklamasına Aslı Baykal'dan tepki gelmiş, Baykal "Tazminatlarını vererek işçileri işten çıkarmak bir işveren hakkıdır. The Marmara Otel'de yaptığımız görüşmede genel yayın yönetmeni olmak istediniz, reddedince hakkınızı helal etmez oldunuz" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow