hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CNN TÜRK Haber Müdürü Uludağ anlattı: Hangi terör örgütünü kim kullanıyor?

  Seçime doğru provokasyonların şifreleri ne? Hangi terör örgütünü kim kullanıyor? Detayları CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ detayları şu ifadelerle aktardı;

  PKK, DEAŞ ve DHKP/C terör örgütü sanki tek merkezden yönetiliyormuş gibi, sanki bir el bir düğmeye basmış ve bütün terör örgütlerini harekete geçirmiş, sırasıyla hepsi kendi alanlarında terör faaliyetlerini ülkemize yaymaya çalışıyorlar. Korku iklimini Türkiye'ye yaymaya çalışıyorlar.

  Dün Çağlayan Adliyesi'nde büyük bir infial yaratacak büyük bir eylem, dikkatli polislerimizin sayesinde önlendi ve DHKP/C terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirdi.

  PKK, etnik ayrımcılıktan yer alan bir terör örgütü. DHKP/C sol tandanslı olarak kendini gösteren bir terör örgütü. DEAŞ terör örgütüne bakıyorsunuz dini referansları öne çıkarttığını ima eden bir terör örgütü.

  Aslında düz mantıkla baktığınızda bu terör örgütlerinin sanki birbirine düşman olması gerekiyor ve birbirinden ayrı bir faaliyet alınmaması gerekirken, şu an bir bakıyorsunuz hepsi ortak bir eylemle eş güdümlü olarak harekete geçmişler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mesela DHKP/C terör örgütü 8 yıldır sessizdi.8 yıldır Türkiye'de herhangi bir eylem yapmıyordu. PKK’nın saldırılarının ardından DEAŞ terör eylemlerinin ve hareketinin ardından DHKP/C terör örgütü de ne yaptı?

  Teröristlerini sahaya sürdü ve yine bir el tarafından yönetiliyor gibi geliyor bana da. Türkiye’de eylem yapamaz durumdayken, demek ki bir üst akıl yeniden ‘Harekete geçin!’ talimatı vermiş olabilir diye değerlendiriyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow