Hava durumu 2 Aralık: Meteoroloji’den peş peşe kar ve yağmur uyarısı

Video: Hava durumu 2 Aralık: Meteoroloji’den peş peşe kar ve yağmur uyarısı

Hava durumu 2 Aralık raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun doğu kesimlerinde kar ve yağmur etkili olurken batı kesimlerinde ise bulutlu havanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, 2 Aralık hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 2 Aralık hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun doğu kesimlerinde kar ve yağmurun batı kesimlerde ise bulutlu havanın etkili olacağı tahmin ediliyor. İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafında yayınlanan son hava durumu tahmin raporu…


HAVA DURUMU 2 KASIM RAPORU


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun, Elazığ, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimleri ile Diyarbakır, Bingöl ve Batman çevrelerinde kuvvetli yağmur, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur, yükseklerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının Marmara'da biraz artacağı, iç ve doğu kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimleri ile Diyarbakır, Bingöl ve Batman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI


Yağışların Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yüksekleri yoğun kar yağışı şeklinde (20 cm. ve üzeri) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma, görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


İSTANBUL °C, 12°C


Parçalı ve çok bulutlu


İZMİR °C, 15°C


Parçalı ve az bulutlu


ANKARA °C, 7°C


Az bulutlu akşam saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS