hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Havalimanı içinde meslek lisesi

  KAYNAKCNN TÜRK

  Meslek liselerine bakış artık değişiyor. İstanbul'da açılan yeni meslek liseleri sektörlerle liselileri buluşturuyor. İstanbul Havalimanı'nda açılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenciler havalimanında havacılığı öğreniyor. CNN TÜRK muhabiri Samet Güner ve kameraman Engin Öztürk, okulu sizler için görüntüledi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile öğrencilerden de detayları dinledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'nin yeni meslek liseleri... Gelecekte yıldızı parlayacak 5 mesleki ve teknik Anadolu lisesi ezber bozuyorlar. İstanbul Havalimanı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de onlardan biri. Okulun en büyük özelliği ise İstanbul Havalimanı yerleşkesinin içinde bulunması. Burada eğitim alacak öğrenciler havacılığı işin profesyonellerinden öğreniyor.

  Bu yıl açılan okulda uçak bakım, ulaştırma ile yiyecek ve içecek hizmetleri alanında öğrencilere eğitim veriliyor. Öğrenciler geleceği gökyüzünde inşa etmek için bu okulda derslerine dört elle sarılıyor. Öğrenciler teorik eğitimlerinin yanında, bölümleriyle ilgili deney setlerinde eğitim alıyor. Gelecek yıllarda ise gerçek hangar ve uçaklarda eğitimleri devam edecek.

  Lise, her şehirden öğrenciyi İstanbul Havalimanı'nda buluşturuyor. Liselere Giriş Sınavı'nda yüksek puan alan öğrenciler bu okulu tercih etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow