İBB Başkanı İmamoğlu'ndan tünel açıklaması

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan tünel açıklaması

2018'de inşasına başlanmıştı. 3 yıl geçmesine rağmen çalışmalar tamamlanamadı. Dolmabahçe-Levazım Tüneli'nde çalışmalar durdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir türlü açılmayan tünelle ilgili "Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım" diye açıklama yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TÜNEL 3 YILDIR AÇILAMADI

70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecekti. Çalışmalar durdurulduğu için 3 yıldır açılamadı.

"BEN NİYE PARA HARCAYAYIM"

İstanbul Beşiktaş'taki Dolmabahçe-Levazım Tüneli için ilk kazma 2018 yılında vurulmuştu. Tünel ile Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar, Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz ulaşabileceklerdi. Ancak 7.8 kilometrelik tünel adeta kaderine terk edildi. Maçka Parkı'nda inceleme de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım" diyerek tünelin yapılmayacağını söyledi.

AK PARTİ'DEN İMAMOĞLU'NA TÜNEL TEPKİSİ

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İmamoğlu'nun açıklamasına AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ise "Tünelin 1400 metrelik kısmı zaten bitmişti. 220 milyon liralık yatırım çürümeye terk edildi" diyerek tepki gösterdi. Açıklamada, "İstanbul'a can suyu olacak proje, CHP'li İBB yönetimi tarafından durduruldu" ifadeleri kullanıldı.

Tünelin açılması halinde Beşiktaş trafiğini hafifletmesi bekleniyordu.