Erdoğan: 2 bin TL ve altındaki borç tasfiye edilecek

Erdoğan: 2 bin TL ve altındaki borç tasfiye edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Ağustos öncesi icra takibi başlatılan 2 bin lira altı alacakların tasfiye edileceğini açıkladı. "Yıl başından sonra enflasyonun inişine şahit olacağız" diyen Erdoğan, Ege'de tacizlerini artıran Yunanistan için ise "Dengimiz ve muhatabımız değil" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçti. Yüzde 7.6’lık büyüme rakamına dikkat çekti. Bu oranın G-20 ve OECD ülkeleri içinde en yüksek 2. sıra olduğunun altını çizdi. Erdoğan’ın gündeminde enflasyonla mücadele de vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yıl başından sonra enflasyonun inişine şahitlik edeceğiz. Önce 40, ardından 30 yıl sonuna doğru 20’li enflasyon ile bu tehdit gölgesinden çıkarmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bir parantezi de pazar günü açıklanan orta vadeli program için açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüksek katma değerli üretime öncelik veren ihracat temelli büyümeyi hedef alan strateji uygulayacağız. Program sununda mili geliri 1 trilyon doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı tüm sağlıkçıların ek ödeme imkanına kavuştuğunu hatırlattı. Erdoğan, “Şimdi aynını üniversitede görev yapan sağlık çalışanlarına teşmil ediyoruz. Sağlık Bakanlığı ile üniversite hastanelerinde çalışanlar doktorla arsında ortaya çıkan farkı kapamış oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Cumhurbaşkanı Erdoğan, provokatif hamlelerini sürdüren Yunanistan’a “Yunanistan ne siyasi ne eko ne askeri bakımdan bizim dengimiz olmadığı için muhatabımız da değildir.” sözleriyle bir kez daha mesaj verdi.

Erdoğan, ihtiyaç sahibi hanelere sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca bu yıl için eğitim öğretim desteği verileceğini kaydetti. Bu yıl doğalgaz desteği ise 5 puan artırılarak sürdürülecek.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow