İdlib sınırında nefes kesen görüntüler

Video: İdlib sınırında nefes kesen görüntüler
Türk Silahlı Kuvvetleri haftalardır <a class="in-news-link" href="/suriye" target="_blank" title="Suriye haberleri">Suriye</a> sınırına askeri birlik sevk ediyor. Dün, komutanlar sınırda bir araya gelmişti. <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> ardı ardına kararlılık açıklamaları yaparken, Tam da o noktada bugün, askerlerin eğitime başlaması dikkat çekti.

Türk Silahlı Kuvvetleri haftalardır Suriye sınırına askeri birlik sevk ediyor. Dün, komutanlar sınırda bir araya gelmişti. Türkiye ardı ardına kararlılık açıklamaları yaparken, Tam da o noktada bugün, askerlerin eğitime başlaması dikkat çekti.

Türk Silahlı Kuvvetleri, haftalardır sınırda teyakkuzda. Türkiye'nin dört bir yanındaki farklı birliklerden İdlib sınırına asker gönderildi. Bir gün önce ise sınır hattında önemli bir toplantı vardı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan sıfır noktasında buluşarak Suriye'yi konuştu.

24 saat geçmeden bu kez tam da aynı noktada asker sahadaydı. Hatay'ın Yayladağ ilçesinde toplanan birlikler sınırda eğitime başladı. Tanklar bölgedeki arazide önce sisleme, ardından manevralar yaptı.

Olası bir operasyona karşı hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS