İHA kamerasına koyun sürüleri takıldı

İHA kamerasına koyun sürüleri takıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli-Erzincan hattında uçuş yapan bir insansız hava aracının kamerasına yansıyan koyun sürülerinin görüntüsünü paylaştı. Yaylaya çıkan hayvancıların ve sürülerin görüntülerini, "Bu topraklarda artık her mevsim huzur hüküm sürüyor" ifadeleriyle değerlendirdi.

Atılan bombalar ya da afet sonrası anlar ya da Ege’de geri itilen kaçak göçmenler değil, yaylaya çıkan hayvancılar takıldı bu kez İHA kamerasına.

Görüntüler, Tunceli Erzincan sınırındaki Munzur dağlarından. Her yıl havaların ısınmasıyla yüksek rakımlı yaylalara çıkan hayvancılar, bu kez Munzur dağlarını tercih etti. Bölgenin terörden arındırılmasının ardından, daha yüksek rakımlara, daha bakir otlaklara ulaştılar.

İHA kamerasına yansıyan görüntülerde hem hayvancıların çadırları, hem de meraya giden koyun sürüleri yer aldı. Koyun sürülerinin yaylalardaki derelerden su içmesi de geçti kayıtlara.

Görüntüleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu paylaştı. “İHA’ların kamerasından Tunceli Munzur’da sıradan bir gün. Şu koyunların dağlarda otlamasına bak hele. Bu topraklarda artık her mevsim bahar, her mevsim huzur hüküm sürüyor.” ifadelerini kullandı.