İmamoğlu tatilde tartışması: Ben hayatımda böyle bir şey görmedim

Video: İmamoğlu tatilde tartışması: Ben hayatımda böyle bir şey görmedim

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’un yaşadığı sel felaketinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tatilde olması kamuoyunda en çok konuşulan konulardan olmuştu. CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan "Görüş Farkı"nda İmamoğlu'nun bu tavrı tartışıldı.

Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, "Siz Bodrum’dasınız, İstanbul’u sel götürüyor. 48 ya da 24 saat sonra geliyorsunuz. Üzerinize yeleği giydiriyorlar ve gariban bir esnaf “Başkanım neredesiniz? Biz 24 saat size ve zabıtaya bile ulaşamadık” diyor. O esnafı dinliyor. O işleri güzel yapıyor. Sonra öğreniyoruz ki 15.45 uçağıyla Bodrum’a geri dönüyor. Ben 44 yaşındayım ve 22 yıldız gazetecilik yapıyorum hayatımda böyle bir şey görmedim." dedi.


26. Dönem CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, "Bir siyasi zihniyet, bir metropol kenti tam 25 sene yönetip Kanal İstanbul Projesi’nden bahsediyorsa bu “Altyapı sorunumuz yok ve biz artık bunlarla ilgileniyor”  demek istiyordur. Ancak İmamoğlu 1 ay önce Belediye Başkanı olmuş. Yağmurda İstanbul’u sel basması olayını İmamoğlu’na yıkmak eğer bir art niyet yoksa bilgisizliktir." sözleriyle yanıt verdi.


Araştırmacı-Yazar Emre Cemil Ayvalı da "Böyle bir durumun olacağı önceden bilimsel olarak az çok belliyken Bodrum’a gitmesi tecrübesizlik. Ancak durum ortaya çıkınca hemen gelmesi lazım ya da mevcut durumdan haberinin olduğuna ve meseleyi çözeceğine dair açıklama yapması gerekir. Sayın İmamoğlu üzerine düşen vazifeyi ciddiyet ve disiplinle yerine getirmediği için eleştiriliyor." şeklinde konuştu. 


 


 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS