hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İmamoğlu'nu kim, niye şikayet etti? İBB Sözcüsü Ongun CNN TÜRK'te konuştu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan ön inceleme ile ilgili CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İBB Başkanı Ongun'un açıklamaları şöyle:

  İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği'nden bize 28 Nisan tarihinde gelen bir yazı. Soruşturma pat diye açılmaz. Ne diyor burada müfettiş "Seninle ilgili bir soruşturma başlatma ihtimalim var o yüzden bana savunmanı gönder" bu savunma gider sayın müfettiş bakar, okur, savunmadaki doneleri değerlendirir konuyla ilgili soruşturma açıp açmayacağına karar verir. Bu bir ön incelemedir. Ben bugün attığım tweette de soruşturma hazırlığı dedim. Savunma metnini bugün gönderdik belki de soruşturma açacak belki de açmayacak. O onun takdiridir ama sanki böyle bir resmi yazı yokmuş gibi bir ifade söz konusu. İçişleri Bakanlığı'nın savunmasını istediği bir yazı. Bunun neresi yalan. Bu absürt ama bu elin arkada yürüdün soruşturması doğal. Nasıl konuları buralara getiriyorlar benim aklım almıyor. Bu soruşturma girişimini İBB başlatmıyor ki. İBB Başkanı hakkında başlatıyorlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hiç kimse iddia edemez ki İstanbul'da toplu taşıma sayıları azaldı. Metrobüs hattından görüntü çekip yaygara koparılıyor. Pandemi başladığından beri o hatta otobüs eksiltmesi olmamıştır. İnsanlar sokağa çıkıyorsa toplu taşımanın kalabalık olmaması mümkün mü? Mart 2020'den 30 Nisan 2021'e kadar İBB'nin yolcu sübvansiyonu 1.8 katrilyon lira. Bu bir ön incelemedir eğer savunmanızı müfettiş beğenmezse soruşturma açar hakkınızda. Bugün öğleden sonra bütün medya kuruluşları haber geçti. İBB'nin elindeki Kız Kulesi İBB'nin elinden alındı diye. Ben bir tweet attım Kız Kulesi İBB'nin elinde değil diye. Biz niye kamuoyuna yanlış bilgi verelim. 2 yıldır dillere pelesenk Fazilet Durağı'ndan bahsediliyor. Ben oradan soruşturma geçiriyorum, faturasını ödüyorum.

  İBB Türkiye'nin en ciddi kurumlarından biri. Bizim yaptığımız açıklamalarda gayri ciddilik olabilir mi? Hukuk ekibimizdeki arkadaşlar hep beraber incelediler, böyle bir niyet okumayla sonuç olacağını düşünmüyorlar. Bu iddiayı dile getirenler sosyal medyadaki trollerdir. Orası Fatih Sultan Mehmet'in türbesi değil. O gün oradaki gelmiş geçmiş büyüklerimizi ziyaret edip dua etmesi hiçbir şey ifade etmiyor, bir dakika eli arkada yürüdü diye soruşturma açılıyor. Lütfen herkes elini vicdanına koysun.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow