hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İnce'den Kılıçdaroğlu'na destek şartı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'na seslendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek olma şartını açıkladı. İnce, "Davutoğlu ve Babacan'ı kenara çeksin, kayıtsız destek oluyorum" dedi. Peki, İnce'nin o çağrısı Millet İttifakı cephesinde nasıl karşılandı? İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "DAVUTOĞLU VE BABACAN'I KENARA ÇEK DESTEK VERECEĞİM"

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığından çekilmek için şartını açıkladı. İnce, "Davutoğlu ve Babacan'ı kenara çeksin, kayıtsız destek olalım. Ben gereğini yapmaya hazırım. Babacan ve Davutoğlu çekilirse Kılıçdaroğlu’na destek vereceğim. Ben cumhurbaşkanı yardımcılığı istemiyorum, bakanlık istemiyorum, hiçbir şey istemiyorum. Ben memleket istiyorum. Onları yargılayacağız, yüce divana gidecekler. Var mı bundan güzel teklif?" ifadelerini kullandı.

  İnceden Kılıçdaroğluna destek şartı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DAVUTOĞLU: KÖTÜ BİR ÇIKIŞ YOLU TAVSİYE ETMEM

  İnce'nin o çıkışına Davutoğlu'ndan cevap gecikmedi. Davutoğlu, "Buna zavallı derim zavallı. Çıkış yolu bulmaya çalışıyor. Kötü bir çıkış yolu bulmuş tavsiye etmem. Sen kimsin ya bizi kenara atacaksın" diye seslendi.

  İnceden Kılıçdaroğluna destek şartı

  ÖZKOÇ: BU SEÇİMDE KİŞİLER DEĞİL SİSTEM YARIŞIYOR

  İnce'nin o çağrısına CHP'den ilk açıklama da Grup Başkanvekili Engin Özkoç'tan geldi. Özkoç, "Bu seçim kişilerin ve ideolojilerin yarıştığı sistem değildir. Sistemlerin yarıştığı seçimdir. Biz kimin ne kadar oy aldığına bakmıyoruz her görüşü temsil eden siyasi partiler" dedi.

  İnceden Kılıçdaroğluna destek şartı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow