İranlı uyuşturucu baronu yakalandı

İranlı uyuşturucu baronu yakalandı

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce düzenlenen operasyonda, 1 tonun üzerinde uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonla İran üzerinden Türkiye'ye uyuşturucu sevkiyatı yapan örgütün elebaşı yakalandı. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Alper Öztürk'ün haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Narkotik polisi aylar süren takibe başladı. İranlı uyuşturucu baronu yakalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyonu sosyal medya hesabından duyurdu.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, nisan ve mayıs aylarında düzenlenen baskınlarda 170 kilonun üzerinde uyuşturucu maddeye ulaştı. Polis, örgütün kilit ismine ulaşmak için çalışmalarını derinleştirdi. İranlı uyuşturucu şebekesi 5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından deşifre edildi. Ekipler, çete liderinin Beykoz'daki bir villada olduğu bilgisine ulaştı. Gerçekleştirilen baskında çete lideri M.K ile diğer 4 örgüt mensubu, Beykoz'daki villadan kaçmak üzere yola çıktıkları sırada polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı. Merter ve Beykoz'daki baskında uyuşturucu şebekesi üyeleri yakalanarak gözaltına alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yapılan aramalarda tam 1 ton 170 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasallar ile yüklü miktarda paraya el konuldu. Gözaltına alınan 12 kişiden 7 kişi tutuklandı. Örgüt liderinin de bulunduğu 5 şüphelinin emniyetteki işlemeleri sürüyor.