hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İskenderun'da altyapı bozuldu, evleri su basmaya başladı

  Hatay İskenderun'da 6 Şubat depremlerinden sonra meydana gelen altyapı sorunları ilçe sakinlerini zorluyor. Her yağmurdan sonra İskenderunluların evlerini su basıyor. Depremzedeler çözüm istiyor. CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ve Kameraman Alper Öztürk, o noktalardan birinde aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Depremlerin ardından Hataylılar bu sefer de depremin ortaya çıkardığı sorunlarla mücadele etmeye çalışıyor.

  Burası Hatay’ın İskenderun ilçesi. 6 Şubat depremleri sonrası altyapı tamamen bozuldu. Şimdi her yağmur yağdığında vatandaşın evini su basıyor.

  Evlere taşan su vatandaşların sağlığını da tehdit ediyor. İskenderunlular kış gelmeden önce önlem alınmasını istiyor.

  İskenderunda altyapı bozuldu, evleri su basmaya başladı

  Evini su basan bir vatandaş ise, “Bu bir hafta oldu, bir hafta oldu bizim evimizi üçüncü kere su basıyor. Üç defadır bizim evimizi sokağımızı su basıyor. Çocuklarımız sokağa çıkamıyor. Burası bizim duş aldığımız ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bir yer. Diğer odalara girmesin diye set yaptık ama bu kadarı geliyor elimizden. Bir haftadır insülin vuruluyorum pislikten, şeyden hasta oldum ne yapayım. Başka gidecek yerim yok yani burası benim evim, ben başka nereye gidebilirim. Yarınımız kış, boyuma kadar yağmur yağacak ben burayı ne yapacağım su içinde mi yaşayacağım?” şeklinde yardım beklediğini ifade etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow