hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İSKİ'ye ait isale boru hattı patladı

  Yeşilkent-Bahçeşehir bağlantı yolunda İSKİ'ye ait isale boru hattı patladı. Basınçlı su metrelerce yükseğe yükseldi. Gece saatlerinden sabaha kadar akan su nedeniyle yollar göle döndü. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Yasin Kamaloğlu da olay yerindeydi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeşilkent ile Bahçeşehir Bağlantı yolunun kenarındaki İSKİ'ye ait Şahintepe isale hattında vantuz patlaması sonucu yollar göle döndü.  Basınçlı su metrelerce yükseğe fışkırdı. Göle dönen yollarda araçlar ilerlemekte güçlük çekti. İSKİ ekipleri patlayan boruyu onarmak için çalışmalara başladı. Öte yandan isale hattındaki patlama nedeniyle Arnavutköy, Başakşehir, Esenyurt, Avcılar ve Beylikdüzü’nün bazı mahallerinde su kesintisi yaşandığı belirtildi.

  İSKİ'den patlamayla ilgili açıklama

  İstanbul'a toplam uzunluğu 23 bin kilometreyi bulan içme suyu ağı ile hizmet verildiği belirtilen açıklamada, "Son arızanın meydana geldiği isale hattı, 8 kilometre uzunluğunda ve 1,60 metre çapında oldukça büyük bir hattır. Arıza ihbarının alınmasını müteakip suyun kesilmesi, hattın uzunluğuna ve çapına bağlı olarak zaman almaktadır. Boru arızalarımızın sayısı diğer büyükşehirlerle karşılaştırıldığında, İstanbul'da yaşanan arıza sayısının normal değerlerde olduğu görülecektir. Haberlere konu olan arızaya da anında müdahale edilmiş ve sorun giderilerek şehre su verilmeye başlanmıştır. Hattın yeniden dolması ve basınçlanması zaman alacaktır" bilgileri yer aldı.
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow