İstanbul-Ankara Otoyolu trafiğe kapandı

Video: İstanbul-Ankara Otoyolu trafiğe kapandı
Kar yağışı ve kazalar <a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a>-<a class="in-news-link" href="/ankara" target="_blank" title="Ankara haberleri">Ankara</a> Otoyolu'nda aksamalara yol açtı. 3 TIR kayarak yolu kapatınca trafik bir süre <a class="in-news-link" href="/d-100-karayolu" target="_blank" title="D-100 Karayolu haberleri">D-100 Karayolu</a>'na yönlendirildi.

Kar yağışı ve kazalar İstanbul-Ankara Otoyolu'nda aksamalara yol açtı. 3 TIR kayarak yolu kapatınca trafik bir süre D-100 Karayolu'na yönlendirildi.

İstanbul Ankara Otoyolu'nun en kritik noktası Bolu ve Düzce beyaza büründü trafik etkilendi. Anadolu Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesimi ile Düzce kent merkezinde kar akşam saatlerinde başladı. Daha kar tutmadan sıkıntı başladı. Akşam saatlerinde Bolu Elmalık'ta bir TIR kaygan yol nedeniyle duramadı önündeki bir başka TIR'a çarptı. TIR şoförü yaralandı. Ankara istikameti bir saat süreyle trafiğe kapatıldı. Araçlar çekilip trafik normale döndü ama kar yağışı daha da yoğunlaştı.

Bolu Dağı ve Düzce'de yollar bembeyaz oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Sarıçökek ve viyadüklerde otobüsler ve TIR'lar yan döndü. Trafik akışı durdu. Ankara istikametine giden araçlar bir süreliğine D-100 Karayolu'na yönlendirildi. Kayan araçlar çekildi yol sabaha karşı yeniden açıldı. Karayolları ekipleri bölgede kar küreme ve tuzlama çalışmasını sürdürüyor. Trafik ekipleri ise sürücüleri yakın takip ve aşırı hız konusunda uyarıyor. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS