İstanbul'da 15 Temmuz tören hazırlıkları sürüyor

Video: İstanbul'da 15 Temmuz tören hazırlıkları sürüyor
Bu pazar günü 15 Temmuz <a class="in-news-link" href="/darbe" target="_blank" title="darbe haberleri">darbe</a> girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında anma törenleri düzenlenecek. <a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a>'da o törenlerin yapılacağı noktalarda hummalı bir hazırlık var. Bir yandan alan düzenleme çalışmaları sürüyor, diğer yandan <a class="in-news-link" href="/15-temmuz-muzesi" target="_blank" title="15 Temmuz Müzesi haberleri">15 Temmuz Müzesi</a> inşası devam ediyor. CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa, çalışmaları yerinde inceledi.

Bu pazar günü 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanında anma törenleri düzenlenecek. İstanbul'da o törenlerin yapılacağı noktalarda hummalı bir hazırlık var. Bir yandan alan düzenleme çalışmaları sürüyor, diğer yandan 15 Temmuz Müzesi inşası devam ediyor. CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa, çalışmaları yerinde inceledi.

O karanlık gecenin üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Bu pazar günü yani 15 Temmuz'da tüm Türkiye'de anma törenleri yapılacak. İstanbul'daki törenlerin merkezi ise Şehitler Abidesi ve 2'si polis 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programına sabah saatlerinde Ankara'dan başlayacak. 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret edecek, ardından da Meclis özel oturumuna katılacak. Sonrasında ise şehit yakınları ve gazilerle birlikte Külliye'de öğlen yemeği yiyecek. Bir sonraki adresi ise İstanbul olacak. Şehitler Abidesi ve köprü üstünde düzenlenecek törenlere katılacak.

Alandaki bir diğer çalışma noktası ise 15 Temmuz müzesi. İnşaat tüm hızı ile sürüyor. 15 Temmuz'a yetiştirilmeye çalışılıyor.

Pazar gün yapılacak anma törenine az bir süre kaldı. Çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. Tören için her ayrıntı elden geçiriliyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS