İstanbul'da turistlere çekici eziyeti

Video: İstanbul'da turistlere çekici eziyeti

İstanbul'a gezmek için gelen Amerikalı ailenin başına gelmeyen kalmadı. Onları almaya gelen aracın içerisinde çekici üzerinde yolculuk yaptılar. Üstelik gittikleri yer otelleri değil, yediemin otoparkı oldu. Detaylar özel haberimizde...

Amerika'dan Türkiye'ye tursit olarak geldiler. İlk gördükleri yer yediemin otoparkı oldu. Çünkü tursitlerin içinde bulunduğu araç çekildi. Üstelik turistler de o aracın içindeydi.

Olay 8 Haziran'da yaşandı. Amerika'dan Türkiye'ye gelen 7 kişilik aile, Türkiye'de bir seyahat acentası ile anlaştı. Acenta onları havalimanında karşıladı ve otele doğru yola çıkıldı. Ve ne olduysa işten ordan sonra oldu. CNN TÜRK'e olayı anlatan Turizm Acenta Derneği Başkanı Hüseyin Kırk, "Tüm evraklar tamam olmasına rağmen, tüm istenen resmi evrakların aracımızda olmasına rağmen, sadece pandemiden dolayı İBB Ulaştırma Koordinasyon Merkezi'nin her araca 3 şoför kartı getirdikten sonra alınması gerekirken, bu belgeyi pandemi nedeniyle açamadığı kurs nedeniyle soförün söför kartı yoktu. İçerisindeki turistleri indirmeden arabaya çekici ile yediemin otoparkına çekiliyor" dedi.

Çevirme ekipleri evrak eksikliğinden dolayı araç içerisinde turist olmasına aldırmadı ve aracın bağlanmasını istedi. Turistler aracın içinde, araç ise çekicinin üzerinde yediemin otoparkına götürüldü. Yaşanan olayın ardından 8 Haziran'da gelen aile, 11 Haziran'da geri döndü. Turizm acenta şirketinin hem aracı 60 gün boyunca bağlandı hem de şirkete 16 bin lira para cezası kesildi. Turizm Acenta Derneği Başkanı Hüseyin Kırk, "Biz ülke imajını yükseğe çıkarmaya çalışıyoruz, yapmış olduğumuz hizmetleri yukarı taşımaya çalışıyoruz. Fakat İstanbul içerisinde denetleme sırasında sanki kaçak bir mal, kaçak bir eşya taşırmış gibi muamele görüyoruz" diye konuştu.

Yaşanan olayın ardından ise turistlerin çekici üzerinde yediemine götürüldüğü görüntüler kaldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS