İstanbul'da uyuşturucu operasyonu kamerada

Video: İstanbul'da uyuşturucu operasyonu kamerada

İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu operasyonu düzenledi. Üç ayrı adreste yapılan operasyonda 6.5 milyon Türk lirası değerinde uyuşturucu madde ele geçirildi. Detayları CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Serdar Çetin aktardı.

Başakşehir'de, Aranavutköy'de, Beyoğlu'nda kilolarca uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyon kameraya yansıdı.


Başakşehir'de kaftanların astarlarına 16 kilo Afyon sakızı emdirdiler ve kargo yolu ile Kanada üzerinden İngiltere'ye göndericeklerdi. Ancak emniyet ekiplerinin yaptıkları incelemeler sonucunda o kaftanlar kargolanmadan ele geçirildi.


Diğer bir adres ise Arnavutköy. Ekiplerin takibi sonucu yolda durdurulan TIR'ın dorsesinde yapılan incelemelerde, 80 kilo paketlenmiş halde eroin ele geçirildi. Van'dan getirilen eroinler Avrupa ülkelerine gönderilecekti.


Beyoğlu'nda yapılan operasyonda da 15 kilo metamfetamin ele geçirildi. İmalatını doktor lakaplı İran uyruklu bir kişi gerçekleştiriyordu. Bayram öncesi İstanbul'da piyasaya sürecekti ancak polisin yaptığı çalışma sonuncunda piyasaya sürülmeden ele geçirildi.


Uyuşturucuların piyasa değeri 6.5 milyon Türk lirası. Operasyonda 3 kişi gözaltına alındı ve emniyetteki sorgularının ardından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS