İstanbullular sokaktaydı

Video: İstanbullular sokaktaydı

İstanbul ve Ankara’da havanın güzel olmasıyla insanlar sokaklara akın etti. Polisler denetimleri sürdürdü ancak kuralları ihlal edenler çoğunluktaydı.

Herkes sokaktaydı. Kalabalık adeta koronavirüse davetiye çıkardı. İstanbul İstiklal Caddesi’nde yoğunluk vardı. Havanın güzel olmasını fırsat bilenler meydana akın etti. Polis denetimlerini sürdürse de sosyal mesafe kuralına uyulmadı.

Esenyurt'ta da denetimler devam etti. Maskesiz sokağa çıkan bir kişiye idari para cezası verildi. Bir kural ihlali de İstanbul Küçükçekmece Menekşe Sahili’nde yaşandı. Sahile akın edenler kurallara uymadı. Polis kalabalıkları uyarsa da bir süre sonra sahil tekrar doldu. Denetimlerin bir diğer noktasında park ve bahçelerdi. Yine kural ihlalleri vardı.

Cadde ve sokakların yanı sıra fırınlar da denetlendi. Tedbirlerine uyulup uyulmadığı ve gramajlar denetlendi. İstanbul Beylikdüzü'nde salgına rağmen spor yapanlar işte böyle görüntülendi.

İstanbul Bağdat Caddesi’nde de iğne atsan yere düşmeyecek durumdaydı. Sosyal mesafe kuralına uyulmazken, 65 yaş üstü vatandaşların dışarıda olması dikkat çekti Ankara’da da meydanlarda denetimler sıkı denetimlere rağmen yoğunluk vardı. Vatandaşlar otobüslerde sosyal mesafe kuralına uyarak yolculuk etti. Otobüslere kapasitesinin yarısı kadar yolcu alındı. Banka ve PTT önlerinde de uzun kuyruklar oluştu. Zaman zaman sosyal mesafe kuralı da hiçe sayıldı.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS