İşte ünlülerin oy verme işlemlerinden kameralara takılanlar...

İşte ünlülerin oy verme işlemlerinden kameralara takılanlar...

Tüm Türkiye sandık başına gitti. Ünlü isimler oy kullanmak için genellikle erken saatleri tercih etti. Bazı ünlüler küçük aksilikler yaşadı. Onlardan biri Sezen Aksu'ydu. Aksu, oy kullanacağı okula erken gidince evine dönmek zorunda kaldı. Beyazıt Öztürk ise oy kullanacağı okulu şaşırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tüm Türkiye'de seçim telaşı vardı. Ünlü isimler de milyonlarca seçmen gibi bugün sandık başına gitti. Cem Yılmaz ve Candan Erçetin oylarını kullanmak için Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu’ndaydı. Önce candan Erçetin oyunu kullandı. Dakikalar sonra ise Cem Yılmaz oradaydı. Sandık görevlisi Yılmaz'ın cep telefonunu isteyince espri kaçınılmaz oldu. Yılmaz, "Fotoğrafını çekip şey yapacaktım" dedi.

Ünlü şovmen Beyazıt Öztürk, Beşiktaş Tevfik Fikret İlkokulu'na gitti. Ama oy kullanacağı okul orası değildi. Öztürk, "Yanlış gelmişim, adres değiştirmiştim. Daha önce burada kullanıyordum yine buraya gelmişim" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyunu Beşiktaş'ta kullanan bir diğer isim de Demet Akbağ'dı. Seçimin ilk saatlerinde Tevfik Fikret İlkokulu'na gelen Akbağ, oyunu kullandıktan sonra okuldan ayrıldı.

Sezen Aksu da Beykoz Sedat Simavi Ortaokulu'nda oyunu kullanacaktı. Ama okula çok erken gitti. Henüz oy verme işlemi başlamamıştı. Daha sonra tekrar gitmek üzere evinin yolunu tuttu. Birkaç saat sonra tekrar okula giden Aksu, oyunu kullandı.

Aynı okulda oy kullanan bir diğer isim de Gülşen Bubikoğlu'ydu. Oyunu kullandıktan sonra kendisine uzatılan mikrofonlara konuştu. "Hepimiz için güzellikler, demokrasi, iyilikler getirsin diyorum. Oyumuzu kullandık çok şükür" dedi.