hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cinsel istismarcı kırtasiyeci tutuklandı

  İstanbul Fatih'te 14 yaşındaki kız çocuğunu istismar eden bir kırtasiyeci serbest bırakılmıştı. Savcılık skandal karara aynı gün içerisinde itiraz etti. İstismar şüphelisi tutuklandı. CNN TÜRK ekibinden Ceylan Sever ile Mehmet Bulut'un haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  14 yaşındaki çocuğu dakikalarca taciz etti. Hakim ev hapsi verdi. "Yetmez" diyen savcı itiraz etti. İstismar şüphelisi tutuklandı.

  Olay 28 Aralık'ta İstanbul Fatih'te meydana geldi. İddiaya göre 14 yaşındaki kız öğrenci, okul çıkışında cadde üzerinde bulunan kırtasiye dükkanına girdi. Kırtasiyeci, çocuğun yanına yaklaştı. Güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan görüntülere göre kırtasiyeci, kız çocuğuna 45 dakika boyunca cinsel istismarda bulundu. İçeri başka bir müşteri girince de hiçbir şey olmamış gibi davrandı. Her gün onlarca çocuğun gittiği kırtasiye dükkanında istismara uğrayan çocuk, durumu ailesine anlattı. Aile ise hemen polise ihbarda bulundu.

  Cinsel istismarcı kırtasiyeci tutuklandı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstismar şüphelisi, çocuğu tanımadığını söyledi. Ancak "İlk önce o bana sarıldı" diyerek küçük kızı öptüğünü itiraf etti. Ve buna rağmen hakimlik şüpheli için tutuklama kararı almadı, ev hapsi şeklinde adli kontrol kararı verdi. Savcı, Sulh Ceza Hakimliği'nin skandal kararı üzerine aynı gün içinde harekete geçti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Bürosu, "Görüntüler alenen ortada, suçun vasıf ve mahiyeti ağır" diyerek itiraz etti. Tutuklamaya yönelik yakalama kararı talep etti.

  Asliye Ceza Mahkemesi, savcılığın talebini hukuka uygun bularak kabul etti. Şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. 57 yaşındaki istismar şüphelisi evinde gözaltına alındı. Ardından da tutuklandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow