İYİ Parti üçe mi bölündü? Sular durulmuyor...

İYİ Parti üçe mi bölündü? Sular durulmuyor...

İYİ Parti'de milletvekili istifalarının devam edeceği iddia ediliyor. Yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararından sonra ise parti üçe bölündü. İYİ Parti'de CHP ile işbirliğinin sürmesini düşünenler ile birlikte AK Parti'yle hareket edilmesini savunanlar da var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SULAR DURULMUYOR, VEKİL İSTİFALARI DEVAM EDEBİLİR

İYİ Parti'de Durmuş Yılmaz, Adnan Beker, Bahadır Erdem ve Nebi Hatatipoğlu'nun istifalarının ardından sular durulmuş değil. Genel merkez süreci "arınma" olarak görse de kurmayların bu görüşe itirazları var.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; İYİ Parti'de bazı milletvekilleri ilerleyen günlerde istifalarını açıklayacak. Yaşananların başlangıcı ise genel seçim öncesine dayanıyor. Mevcut vekillerin çoğunda yaşanan değişim ve ağır topların listelerde alt sıralara konulması küskünlük başlattı.

AK PARTİ İLE BİRLİKTE HAREKET ETMEK İSTEYENLER VAR

Seçimde beklenen başarının yakalanamaması ise genel merkeze karşı itirazları artırdı. Partisinin 3'üncü olağan kurultayında "Beni parayla alabilen oldu mu?" çıkışıyla dikkat çeken Meral Akşener, genel idare kurulunda da değişikliğe gitmişti. Yerel seçimlere kendi adaylarıyla gitme kararı ise İYİ Parti'yi üçe böldü. İYİ Parti; CHP ile işbirliğinden vazgeçilmemesini savunanlar, AK Parti ile hareket edilmesi gerektiğine inananlar ve Akşener'in arkasında durulmasını isteyenler olarak gruplara ayrıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öte yandan Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk ise İYİ Parti'deki kayıp 132 milyon lira iddiasını köşesine taşıdı. Öztürk'ün yazısına göre partinin kasasını Cem Özdemir'e devreden Ümit Dikbayır, daha sonra parti kasasının eksi 16 milyon lirada olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Dikbayır, "Kasada 132 milyon varken şimdi bu para nerede?" diye sordu. Öztürk'e göre Dikbayır bir süre sonra dokunulmazlığının kaldırılmasını ve hakkındaki iddianın açıklığa kavuşturulmasını isteyecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber