hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İYİ Parti'de bir istifa daha

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İYİ Parti'de istifalar birbirini izliyor. Sivil Toplum Kuruluşları ve Kanaat Önderleriyle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Keçeciler de istifa etti. Bir yandan da partide kurultay hazırlığı var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  3. Olağan Kongre’ye giden İYİ Parti’de seçim sonrası istifa dalgası devam ediyor. Aytun Çıray, Ahat Andican, Emine Küçükali ve Taylan Yıldız’dan sonra son olarak rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in taktığı STK İlişkileri Başkanlığı'na bağlı, Kanaat Önderlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Keçeciler de istifa etti.

  Murat Keçeciler istifa kararını, “Siyaset duygularla yapılır, ideallerle yapılır ama biraz da zekâ katmanız gerek. Bugünkü siyaset tarlasının temizlenmesi gerekiyor” diyerek duyurdu. İYİ Partinin ‘tarih yazacağız’ sloganını hatırlatan keçeciler “netice itibariyle seçimler kaybedildiğine göre İYİ Parti tarih oldu.” dedi.

  İYİ Partide bir istifa daha

  İYİ Parti’de 24-25 Haziran'da 3. Olağan Kongre yapılacak. Akşener'in kongrede tek aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Akşener seçim gününden bu yana sessizliğini koruyor, açıklamalarını kurultaya saklıyor. Kongre konuşmasında vereceği mesajların partinin yol haritası niteliğinde olacağı ifade edilen Akşener, konuşmasının içeriği ve çizeceği politik hat konusunda pek çok isimle istişare ediyor.

  Akşener’in, kongre konuşmasında yaşanan seçim yenilgisine ilişkin değerlendirmelerde bulunması ve yaklaşan yerel seçimlere ilişkin stratejisini aktarması bekleniyor. Konuşmasında yerel seçimlerdeki muhtemel ittifaklara dair bakış açısını da netleştirmesi bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow