İYİ Parti'de fezleke ayrılığı mı?

Video: İYİ Parti'de fezleke ayrılığı mı?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun dokunulmazlıkların kaldırılması fezlekelerine ilişkin CNN TÜRK yayınında "Evet oyu vereceğiz" açıklamasına diğer bir Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'dan yanıt geldi. CNN TÜRK'e konuşan Paçacı, "Partide bu konuda bir görüşme yapılmadı, fezlekeler ayrı ayrı değerlendirilir" dedi.

AĞIRALİOĞLU: EVET OYU VERECEĞİZ 

HDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin fezlekelere ilişkin partilerin tutumları merak ediliyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, cevabı CNN TÜRK yayınında "Ben tereddüt etmem efendim hiç yutkunmam, tereddüt etmem. Parti zaten parti olmaktan öte terör örgütünün propagandasını yapan bir mekanizmaya dönmüş. Fezleke geline biz elimizi kaldıracağız" sözleriyle vermişti.

PAÇACI: İYİ PARTİ İÇİNDE BU KONU GÖRÜŞÜLMEDİ

Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamaları sonrasında bir görüş ayrılığı da ortaya çıktı. Ağıralioğlu'nun sözlerine İYİ Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'dan açıklama geldi. CNN TÜRK'e konuşan Cihan Paçacı, "İYİ Parti'nin fezlekeler konusunda nasıl davranacağı tespit edilmedi. Ayrıca fezlekeler kişiseldir. Hepsi ayrı bir mahiyet taşır. Her fezleke ayrı ayrı değerlendirilir. Hukukçular sırası geldiğinde inceler, ona göre karar vermek gerekir. Eğer teröre bulaştığı, iltisaklı olduğu anlaşılan kişiler varsa buna ilişkin partimizin tavrı belli. Buna yargı yolunun açılması gerekir" dedi.

PARTİ İÇİ FEZLEKE AYRILIĞI MI?

Bu açıklamaların ardından "İYİ Parti'de bu konuda bir fikir ayrılığı mı var?" sorusu gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre CNN TÜRK'e konuşan kaynaklar, terörle ilgili terör iltisaklı kişilerle ilgili partinin duruşunda bir farklılık bulunmadığını ama parti işleyişinde içeride bir değerlendirme yapılmadan Ağıralioğlu'nun açıklamasının erken olduğuna işaret ettiler. Önümüzdeki günlerde İYİ Parti'deki kurullarda bu konuda bir değerlendirme olabileceğine işaret ettiler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS