hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kabine Beştepe'de toplanıyor

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 2019 yılının son toplantısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'nda Beştepe'de gerçekleştirecek. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Londra temasları ile terörle mücadele ve Suriye başlıkları ele alınacak. Toplantıda ayrıca 2019 yılının genel bir değerlendirmesi de yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yılın son toplantısını yapacak.

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantının ana gündemi Erdoğan'ın NATO liderler zirvesi için gittiği Londra temasları oluşturacak. ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşme başta olmak üzere, Türkiye, İngiltere, Fransa ve Almanya arasındaki dörtlü zirvede ele alınan konulara ilişkin Erdoğan'ın kabineye bilgi vermesi bekleniyor.

  Suriye'deki gelişmeler, Barış Pınarı Harekatı, terörle mücadele konu başlıkları da ele alınacak konular arasında yer alıyor. ABD ve Rusya ile varılan mutabakat çerçevesinde sahadaki son duruma ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın son bilgileri vermesi bekleniyor. Yurt içinde devam eden terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara ilişkin de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bilgi vereceği öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Toplantıda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da dış politikayla ilgili sunum yapması bekleniyor. Toplantıda ayrıca Libya ile imzalanan Deniz Yetki Alanı Anlaşması çerçevesinde Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki çalışmalarına ilişkin de değerlendirmenin yapılması bekleniyor.

  Ayrıca bakanların da kendi bakanlıklarına yönelik yürüttükleri çalışmalara ilişkin Cumhubaşkanı'na bilgi vermesi de bekleniyor. Toplantıda 2019 yılının genel bir değerlendirmesi ile 2020 yılına yönelik beklenitlerin de ele alınacağı ifade edildi.

  Toplantının bir diğer önemli gündem maddesi ise ekonomideki gelişmeler ve Meclis'te devam eden bütçe maratonu olacak. Kabine toplantısına ilişkin açıklamayı ise Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın yapacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow