hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kalın: Erdoğan-Esad görüşmesi için erken

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Putin ve Zelenski ile telefonda görüşecek. Açıklama Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi. Kalın, Suriye ile liderler düzeyinde görüşme için ise "Henüz daha yapılması gereken çok şey var" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Suriye ile 11 yıl sonra bakanlar düzeyindeki ilk resmi teması değerlendirdi. "Ankara-Şam hattında liderler düzeyinde görüşme olur mu?" sorusuna yanıt verdi. "Bizim perspektifimiz hala aynı, değişmedi. Suriye terör örgütlerinden temizlenmeli ve mülteciler için güvenli geri dönüş sağlanmalı. Bununla ilgili belirlenmiş bir takvim yok. Görüşmelerin cumhurbaşkanları düzeyine çıkması için henüz daha yapılması gereken çok şey var" dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, NTV'de soruları yanıtladı. Mısır'la normalleşme sürecini ve Kahire yönetiminin tutumunu değerlendirdi. "Biz olumlu bir tutum içerisinde olmaya devam edeceğiz. Mısır tarafının da ben iyi niyetinin olduğunu düşünüyorum. Doğu Akdeniz'de ve tüm bölgede tekrar barış istikrar ve refahın adil paylaşımı noktasında hepimize katkılar sağlayacağını düşünüyorum bu yakınlaşmanın ve normalleşmenin" diye konuştu.

  Ve Rusya-Ukrayna savaşı... Sözcü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ile bugün birer telefon görüşmesi gerçekleştireceğini açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow