hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kamuda 100 bine yakın personel alımı olacak | Video

  2021 yılında 100 bin personel kamuda istihdam edilecek. Polis, öğretmen ve sağlık başta olmak üzere atamalar gerçekleşecek. 2021 yılının ilk ilanları da yayınlanmaya başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kimi polis, kimi sağlık çalışanı, kimi de öğretmen olarak atanacak. İhtiyaç durumuna göre 2021 yılında kamuda yaklaşık 100 bin personel istihdam edilecek.

  Yeni yılın gelmesiyle birlikte gözler yıl içeresinde yapılacak çalışmalara çevrilmiş durumda. Çalışmaların başındaysa kamuda istihdam geliyor. Yeni ekonomi programı içerisinde 35 bin personel alımı için bütçe ayrılmıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçen 2021 yılı bütçesindeyse 6 bini engelli kadrosu olmak üzere, 64 binden fazla personel alımı planlanmasıyla da 2021 yılında kamuda istihdam edileceklerin sayısı yaklaşık 100 bini bulmuştu.

  250 UZMAN YARDIMCISI ALIMI İÇİN İLANA ÇIKILDI

  İlk ilanlar ise verilmeye başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından verilen ilana göre Bakanlık, sözlü sınavla 250 uzman yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlara 500'e yakın memur da alacak. Kamu personeli ilanları "kamuilan.ailevecalisma.gov.tr" adresinde de yayınlanıyor. Ayrıca ilgili bakanlıkların internet sitelerinden de duyurular yapılıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖĞRETMEN, SAĞLIK ÇALIŞANI, POLİS, UZMAN ALINACAK

  Peki, istihdam sağlanacak meslek grupları arasında hangileri var? 2021 yılında polis, öğretmen, sağlık personeli başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt yönetim memuru, din görevlisi gibi çalışma kollarında da alım yapılacak. Öğretmen alımları ile ilgili sayı ise henüz netleşmedi. Sağlık çalışanları için kamu hastanelerinin yanı sıra üniversite hastaneleri de istihdam sağlayacak.

  PERSONEL GİDERİ 385 MİLYAR 10 MİLYON LİRA OLACAK

  2021 yılında, kamu personel giderleri 385 milyar 10 milyon liraya olarak planlandı. Bu rakam ise 2020 yılındaki giderin yüzde 15,3 fazlasına denk geliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow