'Kapan-2 Amanoslar Operasyonu' başlatıldı!

Video: 'Kapan-2 Amanoslar Operasyonu' başlatıldı!

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK'nın yurt içindeki yapılanmasını engellemek amacıyla Hatay'da "Kapan-2 Amanoslar Operasyonu" başlattı. Opersayona 585 personelden oluşan 38 operasyonel tim katılıyor.

PKK'YA KARŞI KAPAN-2 OPERASYONU


Önce Mardin'de ardından Hatay Amanoslar'da düğmeye basıldı. İçişleri Bakanlığı bölücü terör örgütüne yönelik Kapan-1'in ardından Kapan-2 operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Amaç, terör örgütünün yapılanmasını engellemek ve barınma alanlarını tespit edip irtibatlarını koparmak.


585 PERSONELDEN OLUŞAN 38 TİM GÖREV ALIYOR


Hatay Amanoslar'da başlatılan kapan 2 operasyonu il jandarma komutanlığınca yürütülüyor. 585 güvenlik personeli 38 tim olarak görev yapıyor. Operasyona jandarma komando, özel harekat ile birlikte polis özel harekat ve güvenlik korucuları da katılıyor.


DEPO VE SIĞINAKLAR TESPİT EDİLDİ


İçişler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Amanoslar'da şu ana kadar terör örgütü PKK'ya ait 3 odalı bir sığınak ve örgütün gıda, yaşam malzemelerini sakladığı 3 depo tespit edildi. Sığınak ve depoda bulunan malzemelerle birlikte patlatılmaya hazır bir el yapımı patlayıcı da imha edildi.


İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı koordinesiyle 2019 yılının ağustos ayında teröristlere yönelik Kıran operasyonlarını başlatmış 144 terörist etkisiz hale getirilmişti. 2020 yılı itibariyleyse kapan operasyonlarının düğmesine basılmış ve ilk operasyon Mardin Bagok'ta 915 personelin katılımıyla gerçekleştirilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS