Karantinadan kaçıp göz doktoruna gitti

Video: Karantinadan kaçıp göz doktoruna gitti

İstanbul Beyoğlu’nda koronavirüs testi pozitif çıkınca evinde karantinaya alınmasına karar verilen kişi, gözlerindeki kızarıklık nedeniyle hastaneye gitti. O kişinin, koronavirüs taşıdığı sistemde görüldü. Doktor tedavi etmek istemedi. Aralarında tartışma çıktı. Polise haber verildi ancak testi pozitif çıkan kişi kaçmıştı.

Karantinada kalması gerekiyordu. Ancak kurala uymadı, göz doktoruna gitti. Tedavi olmak istedi. O kişinin koronavirüs taşıdığı ortaya çıkınca tansiyon da endişe de yükseldi.

İstanbul Beyoğlu'nda bir kişinin testi pozitif çıktı. Evde karantinada kalmasına karar verildi. Ancak o bu kuralı umursamadı, halk sağlığını hiçe saydı.

Bir süredir gözlerdeki kızarıklığın da koronavirüs belirtisi olabileceği konuşuluyor. Pozitif olan hasta da bundan muzdaripti.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine giderek doktora görünmek istedi.

Ancak kimlik bilgileri sisteme girilince ‘Covid-19’ teşhisi konulduğu ve evde karantina altında olması gerektiği anlaşıldı. Doktor, hastanın en kısa sürede evine gitmesi gerektiğini bildirerek, tedavi isteğini kabul etmedi. Koronavirüs taşıyan kişi bunun üzerine doktorla tartışmaya başladı. Polise haber verildi ancak koronavirüs hastası bir anda ortadan kayboldu.

Bu arada hastanede de endişe yükseldi. Acil servise koronavirüslü hasta geldiği duyulunca hastalar panik içerisinde dışarı çıktı.

Polis, koronavirüs taşıyan kişiyi evinde yakalayarak, karantina yurduna yerleştirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS