Kaymakamlıkta polise bıçaklı saldırı

Kaymakamlıkta polise bıçaklı saldırı

İstanbul Silivri Kaymakamlığı'nda polislere satırla ve bıçakla saldıran bir zanlı, vurularak etkisiz hale getirildi. Olayla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bildiğimiz bir tip, arkadaşlar gereğini yerine getirdiler" açıklamasını yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru ile Koruma Şube Müdürlüğü'nde görev yapan bir polis, kaymakamlık binası önünde beklerken, elinde bıçak olan kişi, polis memurlarına doğru koştu. Bıçaklı saldırgan 2 polis memurunu yaraladı. Saldırgan ayağından vurularak yakalandı. Yaralı 2 polis memuru ile bıçaklı saldırgan hastanede tedavi altına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Yapılan araştırmalar kapsamında şüphelinin Abdülkerim Satuk Buğra Dağ olduğu tespit edildi. Olayla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dağ’ın kamuoyunda Ebu Hanzala olarak bilinen ve DEAŞ yöneticiliğinden cezaevinde bulunan Halis Bayancuk grubuna yakın olduğunu söyledi. Dağ’ın hastanedeki tedavisi devam ederken ifadesinin ise taburcu olduktan sonra alınacağı öğrenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BAKAN SOYLU: BİLDİĞİMİZ BİR TİP

Olayla ilgili soruşturma sürerken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da açıklama geldi. Silivri'de katıldığı program sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, "Bildiğimiz bir tip. Daha önce bizim Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri'nin (BÖF) iki üç sefer görüştüğü, o zaman da tespit ettikleri, akli dengesi yerinde olmayan, son zamanlarda da Halis Bayancuk denen bir gruba iltisak etmeye çalışan bir tip. Arkadaşlar gereğini yerine getirdiler" ifadelerini kullandı.