hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kurtla kuzuyu yiyip çobanla yas tutan! Kemal Kılıçdaroğlu o göndermeyi kime yaptı?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin yerel seçim için sahaya inmemesini eleştirenlere yanıt verdi. Sosyal medyadan ‘Kurtla kuzuyu yiyip, çobanla yas tutanlara’ cümlesi ile başlayan bir yazı kaleme alan Kılıçdaroğlu, kimleri ve neden eleştirdi? Kurt-kuzu benzetmesini kimin için yaptı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisini yerel seçim için sahaya inmedi eleştirisinde bulunan için 'kurtla kuzuyu yiyip, çobanla yas tutanlara’ ifadelerini kullandı.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel geçtiğimiz haftalarda, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep etmesiyle görüşmüşlerdi ve o görüşmede Özel, Kılıçdaroğlu’ndan sahaya inmesini talep etmişti. Ancak Kılıçdaroğlu sahaya inmedi ve bu süreçte bazı eleştirilerle karşılaştı.

  Kemal Kılıçdaroğlu’da sosyal medya hesabından son olarak kurultay sürecinde değişimi destekleyen, kendisine sahaya inmeme eleştirisi yapanlara cevap vererek ‘kurtla kuzuyu yiyip, çobanla yas tutanlara’ cümlesi ile başlayan yazısında 4 madde sıraladı.

  Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiç kimse bana, partimin kurumsal kimliğini, kasaba kurnazlığı ile çiğnetemez ve yıprattıramaz. Ülke gündemini asılsız iddia ve iftiralar ile değiştirmenin anlamı yoktur" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kurtla kuzuyu yiyip çobanla yas tutan Kemal Kılıçdaroğlu o göndermeyi kime yaptı

  CNN TÜRK’e konuşan Kılıçdaroğlu’na yakın isimler “Kılıçdaroğlu sahaya niye insin? Bu sefer de 'genel başkan var, çift başlılık olur' derler. Bunlar değil miydi; eğer gitmezse oylar düşecek diyenler? Hani duygusal kopuş vardı” dedi.

  Kılıçdaroğlu’nun ‘Kurtla kuzuyu yediler’ ifadesindeki ‘kurt’ benzetmesinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun genel seçim sonrası kurultay sürecindeki tavrı için kullanıldığına işaret ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow