Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Selahattin Demirtaş açıklaması

Video: Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Selahattin Demirtaş açıklaması

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cezaevinde rahatsızlanan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Kasım'da tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde rahatsızlandığı ortaya çıkan ve bir hafta sonra hastaneye sevk edilen eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.


Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:


"Seversiniz sevmezsiniz. Haksız ve hukuksuz yere hapiste yatıyor. Yatmasının nedeni 'Seni Başkan yaptırmayacağız' demesidir. İnsan haklarını, demokrasiyi, adaleti savunduk, hepimiz için savunduk. Onlar ayrı parti, biz ayrı partiyiz. Demirtaş beraat ediyor, başka bir davadan hemen mahkum ediyorlar. Neden? Hapiste kalsın diye. Sonra da dünyaya diyeceksiniz ki 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde yargı bağımsızdır. Onu benim külahıma anlatacaksınız. Selahattin Bey rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmış. Gecikilerek hastaneye kaldırılmış, tedavi görüyor. Kendisine geçmiş olsun dileklerini buradan iletiyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS