Kılıçdaroğlu adaylık mesajı mı verdi?

Kılıçdaroğlu adaylık mesajı mı verdi?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun İstanbul mitingi sonrası "Adaylığını mı açıkladı" tartışmaları başlarken, İyi Parti'nin adaylık için 3 ismi gündeme taşıması da dikkat çekti. Akşener-İmamoğlu ve yavaş isimlerini gündeme taşıyan İyi Partili Tatlıoğlundan yeni bir açıklama daha geldi. Şimdi millet ittifakındaki adaylık açıklamalarına bakalım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı siyasetin sıcak başlıklarından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Mitingi ardından “Adaylık ilanı mı yaptı” tartışması da başlarken eski CHP’li Sevigen’den açıklama geldi. "Kılıçdaroğlu adaylık için son anda karar verecek” dedi.

Sevigen, Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz cumhurbaşkanlığı seçiminden itibaren kafasındaki adayın Abdullah Gül olduğunu da öne sürdü. İyi Parti Lideri Meral Akşener’in gül ismine karşı çıktığını da söyleyen Sevigen, “meral hanım o masanın galibi. Kemal Bey, o masanın galibi değil. Herkesin bir oyu var ise Meral Hanım'ın 2 oyu vardır" dedi.

İyi Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu’nun bu sözleri a dikkat çekerken, Tatlıoğlu o sözlerine ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı. Tatlıoğlu, Meral Akşener’in başbakanlığa aday olduğunun altını da bir kez daha çizdi ve “Millet İattifakı ve 6lı liderler toplantısında yarışı kazanacak aday tespit edilecektir” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı