Kılıçdaroğlu Bayraktar'ı engeller mi? Haluk Bayraktar CNN Türk'te

Kılıçdaroğlu Bayraktar'ı engeller mi? Haluk Bayraktar CNN Türk'te

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Baykar'a ilişkin sözlerini değerlendirdi. Haluk Bayraktar, "Firmamızı kimseye satmayız. Bu ülkenin geleceğine yönelik kazanıma herkesin sahip çıkması lazım." ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Kılıçdaroğlu'nun Baykar'a ilişkin sözlerini değerlendirdi.

Haluk Bayraktar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bizim bu tartışmalar bitmiyor. Çok farklı tartışmaların içine çekiliyor bu konu. Ülkemiz için çok önemli kazanımlar. Baykar konuştuğunuz firma 3 bin 500 tane gencin çalıştığı, dünyanın 29 ülkesine ihraç eden yüzde 99.3'ü ihracattan gelen yaptığı işlerde bugüne kadar hiçbir devlet kuruluşundan kredi çekmemiş, nakit hibe gibi uygulamaları kullanmamış. Kızılelma bütün dünya konuşuyor. Bu teknolojiyi Baykar kendi imkanlarıyla geliştiriyor. Baykar tüm ekibiyle, teknolojileri geliştirmiş bütün konular bitti de Baykar'ın neden özel sektöre verilebilir? Bugün Türkiye'de özel sektör yüzde 30. Dünyada siz rekabetçi ürün çıkartabilecek ürün oluşturacaksınız özel sektörü katmanız gerekir. Böyle bir firmaya kalkıp da yurt dışına satabilir, böyle bir şey söz konusu yokken senaryolar biçip firmaya yönelip ithamlar bulunmak çok talihsiz. Bu iftiraları gördükçe iyi niyetli olduğunu göremiyorum. Yaptığı işler devlet iznine tabiidir.  Bir savunma sanayii şirketi tesis işletme belgesi almadan faaliyet yürütemez. Bu yorumlar konudan haberleri olmadığını gösteriyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Doğru olan şey takdir edilmeli. Bu ülkenin geleceğine yönelik kazanıma herkesin sahip çıkması lazım. Amerika'dan alırken kimse bir şey demiyordu.  Bilim merkezleri açıyoruz, TEKNOFEST gibi çok büyük festivaller düzenliyor. 1 milyondan fazla yarışmacı gencimiz başvurdu. Seçim öncesinde böylesine güzide çalışmalar en ufak hata bulunamayacak çalışmalara iftiralar atılarak karartılmaya çalışıldı. Rahmetli babamın nasihati şuydu: Hiç kimseden ne nakit ne hibe almayacaksınız. 

Burada bir açık bulunup böylesine önemli kazanımı, halkın nazarında göz önünden düşürmek istiyorlar. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Güç aynı zamanda sizin savunma sanayinizin güçlü olmasına bağlıdır. Eğer bu alanda güçlü olursanız illa silah kullanacağım diye bir kural yok. Ama herkes bilmeli ki Türkiye savunma sanayinde önemli bir aşamayı kat etmiş vaziyette. Onların tamamı büyütülecek. Sadece özel sektöre verirseniz bu da Türkiye için büyük bir risk. Neden? Yarın fabrikayı kalktı Amerikalılara sattı. Ya da bizim tank paleti verdiğimiz gibi Katarlılara verdi. Olmaz. Dünyanın bütün demokrasilerinde, rejimlerinde savunma sanayi mutlaka devletle beraber yürümek zorundadır. Çünkü silahı kullanacak olan kim? Ordu kullanacak.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber