Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan taziye ziyareti

A A

14.11.2021 - 20:35 Son Güncelleme:

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, samuray kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden Başak Cengiz'in Ankara'da yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, taziye evinden ayrılırken de 15 Temmuz gazilerinin tepkisiyle karşılaştı. Kılıçdaroğlu kendisine tepki gösterenlerle konuşmasını da sosyal medya hesabından paylaştı.

İstanbul'da samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz'e yönelik saldırıyı bu sözlerle anlattı anne Beyhan Cengiz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cengiz ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Anne cengiz, kızı Başak’ın katledilen kadınlar için çalışma yapmak istediğini ama kendisinin de kadın cinayetine kurban gittiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, cengiz ailesinin yanında olduklarını belirtirken, yargılama aşamasında sürecin takipçisi olacaklarını da söyledi.

Kılıçdaroğlu, taziyeden ayrılırken de gazi ve şehit yakını olduğunu söyleyen bazı vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Lütfü Türkkan olayında sessiz kalmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu kendisine tepki gösteren vatandaşlarla diyaloğunu sosyal medya hesabından da paylaştı. 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına kendisinin sahip çıktığını söyledi.