hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kilisedeki saldırının şifreleri neler? Cübbeli Ahmet Hoca CNN TÜRK'te değerlendirdi

  KAYNAKCNN TÜRK

  İstanbul'da Santa Maria Kilisesi'ndeki saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin fotoğrafları paylaşıldı. Fotoğraflarda bazı ayrıntılar da dikkat çekti. O ayrıntıları Cübbeli Ahmet Hoca, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "AMAÇ DEVLETİ ZORA SOKARAK PROVOKASYON ÜRETMEK"

  Pazar ayini sırasında kiliseye girip rastgele etrafa ateş açtılar, bir kişinin ölümüne neden oldular. Peki o saldırıda ne hedeflendi? Geçtiğimiz pazar günü İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde meydana gelen saldırı ile ilgili soruşturma derinleştirildi. Ayrıntıları Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CNN TÜRK'te değerlendirdi. "Burada iki mesele var. Birinci mesele devleti, hükümeti zora sokmak. Provokasyon. Burada Türk olup da kiliseye meyil edipte kilise ayinlerine katılan bir kişinin, öldürülenin de sadece o kişi olması da ayrı bir mesaj. Yüzde 3-4'e tekabül eden bir selefi güruh var. Bu zihniyet anası kafir oldu diye anasını da keser, babasını da öldürecek kadar İslam'dan yoksun Rehabiler'e kapılmış durumdalar maalesef" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kilisedeki saldırının şifreleri neler Cübbeli Ahmet Hoca CNN TÜRKte değerlendirdi

  O YAZININ ŞİFRESİ NE?

  Emniyet ekiplerinin paylaştığı fotoğrafta bir ayrıntı dikkat çekti. Saldırganların birisinin üstündeki kıyafette "Muvahhid" yazdığı görüldü. Peki, o yazının şifresi ne? Ahmet Mahmut Ünlü, "Mümin ile Muhavvid aynı şey. Her Müslüman Muhavviddir aynı zamanda. Şimdi kabir ziyaretine giden, yok yüzü suyu hürmetine isteyen, yok peygamberden şefaat isteyenlerin, bunlar Allah'ın tevhidini bozmuş olduğunu inanan selefiler, Türk toplumunun, Osmanlı'nın falan hepsinin müşrik, kafir olduğuna inanıyorlar. Yani diğer Müslümanlara siz Muhavvid değilsiniz mesajı veriyor" diye konuştu. 

  Kilisedeki saldırının şifreleri neler Cübbeli Ahmet Hoca CNN TÜRKte değerlendirdi

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow