hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kiracısının evine girip darbetmişti… 7 yıl 1 ay hapis cezası verildi

  KAYNAKCnnturk.com

  İstanbul Bakırköy'de bir ev sahibi kira zammını kabul etmeyip evden çıkmak istemeyen kiracısını ve misafirini darbetmişti. Ev sahibi, 6 suçtan toplamda 7 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada, ev sahibinin kiracısını evden çıkarmak için adam tuttuğu da ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kirayı yükseltmek istedi, kabul etmeyen kiracısını ve misafirini darbetti. O ev sahibi hakkında karar verildi.

  Ev sahibi Mehmet Cengiz Bilik, kiracısının evine gidip darbetmişti. Olayla ilgili 7’nci duruşma Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada Bilik'in kiracısını evden çıkarmak için adam tuttuğu ortaya çıktı.

  Kiracısının evine girip darbetmişti… 7 yıl 1 ay hapis cezası verildi

  Duruşmaya tutuksuz sanık Nizam Şimşek de katıldı. Mehmet Cengiz ile görüştüklerini belirten Şimşek, 'Ataköy'de 400 dairem var. Kiraları toplarken yanımda bulunun" dediğini söyledi. Ayrıca, darbettiği kiracısının bulunduğu daire için de 'Bir dairem var, bu daireme çöktüler, bu dairemdeki kiracıyı çıkarmama yardımcı olun, işi bitirin karşılığında 20 bin dolarınızı alın' dediğini belirtti. "Gerekirse ayaklarına sıkın diyerek bize işi verdi" şeklinde konuştu.

  Mahkeme, Mehmet Cengiz Bilik'in 6 suçtan toplamda 7 yıl 1 ay hapsine karar verdi. Nazım Şimşek ve yanındaki arkadaşı Serdar Ok ise "birden fazla kişiyle birlikte tehdit" suçundan ayrı ayrı 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow