hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kırklareli bayramı coşkuyla kutladı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Kırklareli Belediyesi Cumhuriyet'in 94'üncü yılını  büyük bir coşkuyla kutladı. "Mutlu İnsanlar Kenti" olarak bilinen Kırklareli halkı Cumhuriyetin ilkelerine olan bağlılığını görkemli bir kutlamayla gösterdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  29 Ekim Pazar akşam saat 19.30'da büyük bir kortej yürüyüşüyle başlayan kutlamanın önderliğini Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu yaptı. Fener alayı ve Türk Bayrakları ile sokakların dolup taştığı törende "Mutlu İnsanlar"ın ilgisi görülmeye değerdi. 

  250 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı'nı başında taşıyan Kırklareli halkının yürüyüşü alkışlar ve İzmir Marşı eşliğinde Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda son buldu. 
  Kutlamalar Kırklareli Belediyesi'nin Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yılına özel hazırladığı film gösterimiyle devam etti. Gece, cumhuriyetin kuruluşunun anlatıldığı filmin ardından Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu konuşma yaptı. Başkan Kesimoğlu, Özgürlük Meydanı'na toplanmış 10 binleri selamladıktan sonra  "Atam bize bu akşam bir yerlerden bakıyor o kadar muhteşem görünüyorsunuz ki, o kadar güzel bakıyorsunuz ki sizlerle iftihar ediyorum" dedi. 

   
  Atatürk'ün, "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" sözlerini hatırlatan Kesimoğlu, yine Atatürk'ün "Benim size bıraktığım manevi mirastır. O mirasın başında akıl ve bilim vardır.  Bizi yolumuzdan çevirmek isteyenler dün vardı, yarın da var olacak. Ama sizler azimle, kararlılıkla, bilinçle, inançla cumhuriyetimize sahip çıkacaksınız. Karşı karşıya kaldığınız güçlükleri aşmakta aradığınız güç damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur sevgili gençler" sözlerini hatırlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Görkemli havai fişek gösterileri ile aydınlanan geceye Göksel konseri damgasını vurdu. Sinema Senfoni Orkestrası'yla sahne alan Göksel'in konserine Kırklarelililer de eşlik etti. Yaklaşık iki saat süren konser, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun sanatçıya verdiği plaket ve çiçekle son buldu.
   
   
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow