Kış mevsimi tilkileri de olumsuz etkiledi

Video: Kış mevsimi tilkileri de olumsuz etkiledi
 <a class="in-news-link" href="/tekirdag" target="_blank" title="Tekirdağ haberleri">Tekirdağ</a>’ın Malkara ilçesinde ormanlık alanda tarlaların sulanması amacıyla açılan ve soğuktan <a class="in-news-link" href="/buz" target="_blank" title="buz haberleri">buz</a> tutan 10 metre derinliğindeki havuza düşen 4 <a class="in-news-link" href="/tilki" target="_blank" title="tilki haberleri">tilki</a>, 2 köpek ve 1 <a class="in-news-link" href="/kedi" target="_blank" title="kedi haberleri">kedi</a> itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. <a class="in-news-link" href="/van" target="_blank" title="Van haberleri">Van</a>'ın Çaldıran ilçesinde ise etkili olan Sibirya soğukları nedeni ile bir tilkinin ayakta donarak öldü.  

 Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde ormanlık alanda tarlaların sulanması amacıyla açılan ve soğuktan buz tutan 10 metre derinliğindeki havuza düşen 4 tilki, 2 köpek ve 1 kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Van'ın Çaldıran ilçesinde ise etkili olan Sibirya soğukları nedeni ile bir tilkinin ayakta donarak öldü.
 

Malkara'ya 40 kilometre mesafede bulunan kırsal Sağlamtaş Mahallesi'nin Dağyenice mevkiinde köylüler ormanlık alanda tarla ve meyveliklerini sulamak için 10 metre derinliğinde havuz yaptı. Havuz son günlerde aşırı soğuklar nedeniyle dondu. Bölgede bugün dolaşan vatandaşlar, havuzun içine düşüp mahsur kalan hayvanları görünce, kendi çabaları ile kurtarmaya çalıştı. Uzun uğraşlara rağmen hayvanları kurtaramayan köylüler, durumu Malkara itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine giden itfaiye ekipleri, bağladıkları halatlar ve merdivenler ile donmuş su havuzuna indi. Ekipler, ucunda tasma olan aparatı sopanın ucuna geçirerek havuzda mahsur kalan 4 tilki, 2 köpek ve 1 kediyi kurtardı. Hayvanlara yiyecek veren itfaiye ekipleri daha sonra doğaya saldı.

Son bir haftadır yurdu etkisi altına alan soğuk hava, Çaldıran ilçesinde de hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Aşırı soğukların etkili olduğu ilçede bir tilki yiyecek bulmak için geldiği çöp dökme alanında ayakta donarak öldü.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS