hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KOBİ’lere 250 milyar liralık destek

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjde olarak duyurduğu finansman paketinin detaylarını açıkladı. İstanbul'da katıldığı bir programda konuşan Nebati, “Kredi garanti fonu paketiyle yaklaşık 250 milyar liralık kredi hacmi sunulacak” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati İstanbul'daydı. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun kuruluş yıldönümü programında konuştu. Bakan nebati, sigortacılık ve özel emeklilik konusunda hayata geçirilen düzenlemelere de değindi. Bireysel emeklilik sistemine başvuru sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

  Nebati, “Birçok alanda faaliyet gösteren işletmelerimize ilk etapta 200 milyar liralık kefalet karşılığında yaklaşık 250 milyar lira kredi hacmi sunarak önemli miktarda finansman imkanı oluşturuyoruz. En az yüzde 75 oranında hazine destekli kefalet sağlıyoruz. Kredibilitesi olan, ancak yeterli teminata sahip olmadığı için finansmana erişemeyen firmalar faydalanacaktır.

  Bunun yanı sıra, ödeme gücü olan ancak hiç teminatı bulunmadığı için krediye erişim imkanı bulunmayan firmalarımızı da bu süreçte destekleyeceğiz. Salgın koşullarına rağmen büyümede pozitif olarak ayrıştık. 2021 yılında ise yüzde 11,4 oranında büyüyerek G20 ülkeleri arasında en yüksek büyüme sağlayan ülke olduk.

  Katılımcı sayımız 15 milyon seviyesine, fon büyüklüğümüz yaklaşık 420 milyar liraya ulaşmıştır. 1 trilyon liralık fon büyüklüğü hedefimize de her geçen gün emin adımlarla yaklaşacağımıza yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow