Son Dakika

''Koskoca Cumhurbaşkanına 'Tayyip' diyor''

A A

10.04.2015 - 18:30 Son Güncelleme:

AKP'nin İstanbul Milletvekili adayı olan sanatçı Uğur Işılak katıldığı CNN Türk'te Saynur Tezel'in GÜNLÜK Kuşağı'na katıldı. Işılak "Bir gazetenin yazarı koskoca Cumhurbaşkanına 'Tayyip' diyor. Böyle bir terbiyesizlik olabilir mi? Buna bile müsamaha gösterilen bir ülkede yaşıyoruz.

Ak Parti'nin İstanbul 3. Bölge 9'uncu sıra adayı sanatçı Uğur Işılak, CNN Türk'te Saynur Tezel'in GÜNLÜK Kuşağı'na katılarak kendisine yönelik ağır eleştiriler, sıcak gündem ve adaylığına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Siyasi çizgisinde tutarsızlık ve partizanlık iddialarına ve adaylığının açıklanması ile birlikte sosyal medyada aleyhinde başlayan, ağır hakaretler de içeren eleştiri furyası konusunda "onların dili ile yanıt vermeyeceğim" diyen Işılak, siyasette de bu çizgisinden ödün vermeyeceğini söyledi.

Ardından ise bir iddia ortaya koydu; "sosyal medyada saldırılar devam ettikçe, istanbul 3'üncü bölgede, ak parti rekor kıracak" diyen Işılak, "beni eleştirenler siyasette önümü açıyorlar" ifadesini kullandı. Sanatçılıktan siyasete geçişte hayranlarını yitirmiş olmanın üzüntüsünü yaşayıp yaşamadığı sorusuna ise "üzülmüyorm, en doğru adamı seviyorum" yanıtını verdi. Aday adaylığı sürecinde yer almamış olmasına rağmen Ak Parti'nin YSK'ya teslim ettiği listede adının bulunmasını "sürpriz" diye niteleyen Işılak kendisine bu yönde ilk değerlendirmenin Başbakanlığı döneminde Erdoğan'dan geldiğini, ardından Davutoğlu'nun da nabız yoklamış olduğunu anlattı ama bunun dışında haberdar edilmediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "otoriterleşme" kaygılarına yönelik olarak "bir gün öyle bir ihtimal görürsem ilk ben uyarırım" diyen Uğur Işılak, "yaşam tarzına müdahale" endişelerinin ise tamamı ile temelsiz olduğunu savundu. "Herkes otursun oturduğu yerde bizim yaşam hakkımıza müdahale ediliyor diye büyük laflar etmesinler. Ben halkın arasındayım, özgürlüklerine müdahale edilmiş bir tek olaya şahit olmadım. " dedi.